Start » Nawadnianie

Zalety automatycznych systemów nawadniających

16 listopada 2009 0 Komentarzy
podlewanie ogrodu, nawadnianie

fot.: www.firmacontra.pl

Wszyscy wiemy jak ważną kwestią przy pielęgnacji ogrodu jest nawadnianie. Odpowiednio podlane rośliny cieszą nasze oko, a piękny ogród satysfakcjonuje jego właściciela. Najprostszym narzędziem do nawadniania jest oczywiście gumowy wąż ogrodowy. Należy pamiętać jednak, że w przypadku tego rozwiązania musimy sami pilnować odpowiedniej wilgotności podłoża. Może w takim razie konewka? Niestety, wizja podlania kilkuhektarowego ogrodu jedną konewką wydaje się być syzyfową pracą. Jak najlepiej rozwiązać zatem problem podlewania do ogrodu?

Coraz powszechniejszym rozwiązaniem są systemy automatycznego podlewania ogrodu. Dzięki pełnej automatyzacji nie musimy nawet pamiętać o podlewaniu ogrodu. Po wcześniejszym skonfigurowaniu, system sam zajmuje się podlewaniem zieleni. W wielu przypadkach możemy także decydować o częstszym podlewaniu pewnych obszarów ogrodów od reszty. Nie musimy się martwić o nasze rośliny nawet w przypadku częstych i długich wyjazdów. Systemy automatycznego podlewania to nie tylko oszczędność czasu i naszej energii, ale także pieniędzy. Wiąże się to z nawet o 50% mniejszym zużyciem wody niż w przypadku węża ogrodowego. Tym samym dopilnujemy również odpowiedniej wilgotności podłoża. Utrzymanie wilgotności na odpowiednim poziomie jest bardzo ważnym aspektem przy pielęgnacji ogrodu, a dzięki systemom automatycznego podlewania jest to jeszcze prostsze niż dotychczas.

Dzięki tym patentom, pielęgnacja naszego ogrodu ograniczy się do koszenia trawy i drobnych prac poprawiających estetykę. Warto więc skorzystać z najnowszych rozwiązań i przeznaczyć zaoszczędzony czas na inne czynności związane z naszym ogrodem.

Dodaj komentarz!

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także śledzić komentarze w kanale RSS.

Bądź miły. Dbaj o poprawność gramatyczną. Pisz na temat. Nie spamuj.

Możesz używać następujących poleceń:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Blog współpracuje z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się na Gravatar.