Start » Nawadnianie

Sposoby nawadniania

22 marca 2010 0 Komentarzy

nawadnianie ogrodówW zakresie nawadniania ogrodu wyszczególnić można kilka sposobów.

Tym najbardziej znanym jest oczywiście podlewanie, a oprócz tego wspomnieć należy jeszcze o spryskiwaniu (inaczej – zraszaniu) oraz deszczowaniu. Najczęściej zetknąć się można z poradami, że najlepiej jest nawadniać ogród wodą ciepła oraz miękką – a do tego najlepiej służy naturalnie deszczówka. Większość osób nie zawraca sobie jednak głowy gromadzeniem jej w wiadrach czy w beczkach, bo zajmuje to zbyt wiele czasu i uzależnione jest od kaprysów pogody. W chwili obecnej stawia się raczej na oszczędność czasu, dlatego też do nawadniania wykorzystywana jest woda z instalacji (choć – z drugiej strony – zawyża to rachunki za wodę).

Najlepiej jest podlewać ogród o wczesnych godzinach porannych albo późno popołudniu. Czasami jednak zdarza się tak, że ma się na to czas jedynie wieczorem – wówczas należy koniecznie pamiętać o tym, aby liście nie zostały zroszone. Gromadząca się na nich woda może być bowiem przyczyna wielu chorób roślin.

Dodaj komentarz!

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także śledzić komentarze w kanale RSS.

Bądź miły. Dbaj o poprawność gramatyczną. Pisz na temat. Nie spamuj.

Możesz używać następujących poleceń:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Blog współpracuje z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się na Gravatar.