Start » Nawadnianie

Projektowanie systemów nawadniających

14 kwietnia 2010 0 Komentarzy

Projektowanie systemów nawadniającychAby automatyczny system nawadniania zdał w ogrodzie egzamin, musi być przede wszystkim bardzo dobrze zaprojektowany. Pamiętać trzeba bowiem o tym, że każdy ogród jest inny i to, co sprawdza się znakomicie w jednym miejscu, gdzie indziej okazać się może inwestycją trafiona niczym kulą w płot.

Sporządzenie stosownego projektu najlepiej jest powierzyć specjaliście – tych na szczęście nie brakuje. Projekt uwzględniać musi szereg rozlicznych aspektów, takich jak między innymi miejsce, w którym znajduje się ujęcie wody, ogólny obrys trawnika, domu i tym podobne. Dopiero w oparciu o takie informacje można wykalkulować, jaka wydajność zraszaczy w danym ogrodzie będzie najbardziej optymalna i na ile można oszacować zużycie wody.

Projekt bezwzględnie powinien posiadać tradycyjną postać papierową. Pozwoli to po pierwsze na uniknięcie nieprzyjemnych niespodzianek, a ponadto w taki sposób łatwiej jest nanosić poprawki. To pozwoli też na uniknięcie uszkodzeń instalacji w czasie wykonywanych w ogrodzie prac.

Dodaj komentarz!

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także śledzić komentarze w kanale RSS.

Bądź miły. Dbaj o poprawność gramatyczną. Pisz na temat. Nie spamuj.

Możesz używać następujących poleceń:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Blog współpracuje z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się na Gravatar.