Start » Nawadnianie

Odpowiednie podlewanie róż

20 maja 2010 0 Komentarzy

podlewanie, różeRóże to jedne z najchętniej hodowanych w ogrodach roślin. Trudno się temu dziwić. Nazwa ta obejmuje bowiem mnóstwo gatunków, w związku z czym jest w czym wybierać. Róże nie tylko pięknie pachną, ale również prezentują się niesamowicie dekoracyjnie. Pamiętać jednak trzeba o tym, że wymagają odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych.

Nie wolno zapominać o tym, że również i podlewać trzeba je w umiejętny sposób. Obowiązuje w tym zakresie podstawowa zasada, której należy bezwzględnie przestrzegać – wszystkie róże, bez względu na odmianę, podlewa się tylko i wyłącznie od dołu. Woda musi być nalana prosto na ziemię, która otacza krzewy. Najlepszymi porami na to są poranki oraz popołudnia. Z częstotliwością podlewania nie należy zbytnio przesadzać. Jeżeli w ogrodzie znajdują się róże, to w ich pobliżu nie powinny znajdować się zraszacze.

Róże są nieodporne na zwilżanie ich liści – wówczas jest bowiem duża szansa na to, że zachorują. Najczęściej występuje u nich takie schorzenie jak czarna plamistość liści.

Dodaj komentarz!

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także śledzić komentarze w kanale RSS.

Bądź miły. Dbaj o poprawność gramatyczną. Pisz na temat. Nie spamuj.

Możesz używać następujących poleceń:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Blog współpracuje z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się na Gravatar.