Start » Nawadnianie

Nawadnianie automatyczne

29 września 2010 0 Komentarzy

Systemy automatycznego nawadniania w ogromnym stopniu ułatwiają dbanie o ogród – zwłaszcza, jeżeli jest on duży albo jeśli roślinność w nim odznacza się duża różnorodnością. Oczywiście, nie ma żadnych przeszkód, jeżeli chodzi o zainstalowanie takiego systemu w każdym jednym ogrodzie.

Trudno się temu dziwić, albowiem posiada on bardzo wiele zalet. Przede wszystkim pozwala na zaoszczędzenie jakże cennego czasu – jednak bieganie po ogrodzie z gumowym wężem czy konewką zabiera go trochę. Poza tego rodzaju systemy zazwyczaj są wyposażone w specjalne sterowniki – oznacza to, że system nawadniający uruchamia się sam, co jest wygodne, bo o podlaniu roślin można przecież po prostu zapomnieć.

Oprócz tego zużycie wody wcale nie jest tak duże, jak mogłoby się wydawać – wręcz przeciwnie, system pozwala na znaczne oszczędności w tym zakresie. Jego podstawowym minusem jest niestety cena – to droga inwestycja, ale jej realizowanie z powodzeniem rozłożyć można na kilka etapów, a to jednak odciąży kieszeń.

Dodaj komentarz!

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także śledzić komentarze w kanale RSS.

Bądź miły. Dbaj o poprawność gramatyczną. Pisz na temat. Nie spamuj.

Możesz używać następujących poleceń:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Blog współpracuje z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się na Gravatar.