Start » Nawadnianie

Jak uchronić systemy nawadniające przed psem?

28 grudnia 2009 0 Komentarzy

systemy nawadniające, ogrody

Kiedy posiadamy w naszym ogrodzie system nawadniania automatycznego oraz przy okazji jesteśmy szczęśliwym posiadaczem czworonoga warto zainteresować się tym, jak ochronić rury, zraszacze czy węże przed szkodliwym działaniem psa. Budowanie płotków, czy siatki odgradzającej może tylko szpecić nasz ogród, a problem niekoniecznie zostanie rozwiązany. Jak zatem skutecznie zabezpieczyć zraszacze oraz węże przed zwierzęciem?

Od jakiegoś już czasu na rynku dostępne są tzw. niewidoczne ogrodzenia do ogrodu dla psów i kotów. Od razu postanowiłem przyjrzeć się temu rozwiązaniu z nadzieję, że to właśnie ono pomoże mi znaleźć odpowiedź na pytanie zawarte w tym artykule. Po wielu wypróbowanych sposobach czas przyszedł właśnie na taki produkt. Budowa urządzenia jest bardzo prosta, w garażu postawiłem mózg całego urządzenia, tzw. centralkę, z której następnie wypuściłem kabel do ogrodu. Tam już „wyrysowałem” przewodem dostępną strefę dla psa, odgradzając fragment pięknego trawnika, który właśnie nawadniany jest przez system automatyczny. Kablem następnie wróciłem do centralki tworząc obieg zamknięty. Do zestawu dołączona została gustowna obroża z nadajnikiem dla psa. Cała idea polega na tym, że zwierzak noszący obrożę nie może podejść do kabla bliżej niż 1,5m. W przeciwnym wypadku obroża wysyła impuls elektrostatyczny, który jest nieprzyjemny dla psa. Okazuje się, że wcale nie sprawia to bólu psu, ale jest niezwykle skuteczne! Już po tygodniu, pies oduczył się zaglądania do mojego trawiastego kącika.

Kupno niewidzialnego ogrodzenia było prawdziwą inwestycją. Nie mam już problemów z przedziurawionymi wężami od linii kroplujących przy rabatach kwiatowych, ani z pogryzionymi zraszaczami na trawniku. Dla mnie osobiście, była to na prawdę duża oszczędność.

Dodaj komentarz!

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także śledzić komentarze w kanale RSS.

Bądź miły. Dbaj o poprawność gramatyczną. Pisz na temat. Nie spamuj.

Możesz używać następujących poleceń:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Blog współpracuje z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się na Gravatar.